V sredo, 23. februarja 2011, je Športna zveza Univerze v Ljubljani v sodelovanju s Športnim društvom Dolgi most organizirala Univerzitetno prvenstvo v badmintonu za študijsko leto 2010/11. Kar 39 tekmovalk in tekmovalcev se je borilo za naslov prvaka UL v moški in ženski kategoriji. Naslov najboljšega si je priigral Nejc BOLJKA (FF), najboljše pa Sabina Magyar (FGG).

Datum objave: 25.02.2011

Na prvenstvu se je zbralo 39 tekmovalcev iz trinajstih članic Univerze v Ljubljani. Študentov je bilo 30, študentk 8 in 1 zaposlen. Barve zaposlenih je edini branil sodelavec Ekonomske fakultete Jernej Koren. Letošnje tekmovanjem tako sodi med najbolj obiskana tekmovanja v zadnjih 4-ih letih.

Vodja tekmovanja Gašper Batis, je tekmovalce razdelil v 8 moških predtekmovalnih in 2 ženki predtekmovalni skupini. Najboljša dva iz vsake skupine pa sta nato napredovala v drugi del  tekmovanje, kjer so se igralci pomerili v enojnem izločilnem sistemu.

Pri dekletih se je najbolje odrezala Sabina Magyar (FGG, BK Mladost Lendava), ki je v napetem finalu v treh setih (21:9, 19:21, 21:15) premagala Evo Miklič (PeF, BK Medvode). Ne pozabimo omeniti, da je Sabina Magyar, kategorizirana športnica državnega razreda, prjemnica prestižnega priznanja športnica leta 2010 v občini Lendava za športne dosežke v preteklem letu. V tekmi za tretje mesto pa je bila Alič Živa (MF) z rezultatom 21:3 in 21:13 boljša od Pucelj Teje (FFA).

V moški konkurenci smo bili prav tako priča zanimivim dvobojem. Kljub kakovostni konkurenci v vseh tekmovalnih skupinah je Boljka Nejc (FF) brez izgubljenega seta osvojil lovoriko najboljšega badmintonista Univerze v Ljubljani. Navkljub temu, da se z vrhunskim športom ne ukvarja več je dokazal, da je in vedno bo badminton njegova ljubezen. Drugo mesto je osvojil novopečeni študent Tomaž Uršič (FKKT, BK Ljubljana). Za tretje mesto sta se udarila stara znanca Babnik Blaž (FKKT, BK Medvode) in Damjan Repar (FE, BK Medvode). Slednji je bil z rezultatom 22:20 in 21:14 uspešnejši in tako zasluženo osvojil tretje mesto.

Ekipno je bila najuspešnejša Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo, ki so jo zastopali Sekereš Mitja, Šabić Aleksander, Štebe Gašper, Primož Pipan, Lovro Gorše, David Pele in Sabina Magyar. Drugo mesto v ekipni razvrstitvi je pripadlo Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo, tretje pa Filozofski fakulteti.

Letošnje tekmovanje se lahko pohvali z izjemnim nagradnim skladom v vrednosti 760 €. Nagrade so prispevali: spletna trgovina www.loparji.si, turistična agencija za mlade Supra travel in Športna zveza Univerze v Ljubljani. Program so podprli tudi: ŠOU v Ljubljani, Univerza v Ljubljani, Mestna občina Ljubljana, Fundacija za šport in Ministrstvo za šolstvo in šport.

Posebna zahala gre generalnemu sponzorju turnirja spletni trgovini www.loparji.si.

Več na spletni strani Športne zveze Univerze v Ljubljani www.unisport.si.