Na Besedni postaji v četrtek, 3. marca 2011, ob 19.30 uri bomo s predstavitvijo pesniške zbirke Drevo življenja (Trst: Mladika, 2011) obeležili 75. letnico letošnjega Prešernovega nagrajenca Miroslava Košute.

Datum objave: 01.03.2011

S pesnikom se bo o knjigi pogovarjala avtorica spremne besede dr. Tatjana Rojc.

V delu je objavljenih 120 pesmi, ki predstavljajo izbor celotne Košutove pesniške produkcije, nekaj pa je tudi doslej neobjavljenih. Pesmi so razdeljene v devet sklopov, katerih naslovi so: Prežim na vsak tvoj gib, Tam za turškim gričem, Na starem zemljevidu štirje kraji, Nekoč je dež sijal z lučjo, Hlad v školjke zakletih usod, Vulgo Trieste oder Terst, V krvi praznično zvoni, Z granatnim jabolkom spomina, November je zeleni volk. V knjigi je zapisana avtorjeva življenjska zgodba, njegova individualna življenjska izkušnja, ki je povezana z njegovo družbeno angažiranostjo. Naslov nam zgovorno pove smisel te zgodbe, ki se obenem navezuje na arhetip eksistence kot univerzalne in obenem edinstvene človeške izkušnje.

Miroslav Košuta bo 11. marca praznoval svoj 75. rojstni dan. Rojen v Križu pri Trstu je diplomiral iz primerjalne književnosti na Filozofski fakulteti v Ljubljani pri prof. dr. Antonu Ocvirku. V pogovoru z njim bomo poslušali tudi zgodbo njegovih ljubljanskih let, ko je bil urednik na tedanjem Radiu Slovenija, nato za kratek čas profesor na slovenski gimnaziji in časnikar v Trstu, preko dve desetletji pa tudi ravnatelj in umetniški vodja Slovenskega Stalnega gledališča v Trstu, ki je prav pod njegovim vodstvom v Italiji doseglo status državnega teatra. Poznan je tudi kot dramatik in izjemen avtor otroške in mladinske poezije.

Vabljeni !