Datum objave: 13.03.2011

Diplomant Akademije za glasbo kontrabasist Iztok Hrastnik je sprejet v orkester Dunajske filharmonije, ki poleg Berlinske filharmonije velja za najboljši svetovni orkester.

Kontrabasist Iztok Hrastnik je na Akademiji za glasbo s posebno pohvalo diplomiral l. 2009. Njegov mentor je bil izredni profesor Zoran Markovič. Iztok je že med študijem kazal veliko nadarjenost in je pogosto nastopal tako solistično kot v različnih komornih skupinah, izkazal pa se je tudi kot sijajen orkestrski glasbenik. V  našem abonmaju je kot solist nastopil l. 2007 z orkestrom Slovenske filharmonije, 2008 in  s Simfoničnim orkestrom SNG Opera Ljubljana l. 2009. L. 2007 je prejel Prešernovo nagrado Akademije za glasbo.

Čestitamo!

Mladi uspešni kontrabasist Iztok Hrastnik bo vodil mojstrski tečaj kontrabasa na poletni šoli MOI2012. Več na www.mio2010.com .