Datum objave: 04.04.2011

V slovenski praizvedbi enega najbolj uspešnih klasičnih muzikalov z Brodwaya (Man of La Mancha), v glavnih vlogah nastopajo ljudje, ki so prepoznavni s televizijskih oddaj in so mnogi med najbolj prepoznavnimi in priljubljenimi obrazi na tem prostoru.

Nastopajo:

• Janez Usenik (novinar oddaje 24 ur in stand up komik)
  • Ota Roš (voditeljica oddaje POP IN in radijska voditeljica)
  • Matjaž Tanko (voditelj oddaje 24 ur)
  • Martina Ipša (stand up komičarka)
  • Katarina Stojanovič – Keček (nekdanja voditeljica oddaje Katarina in novinarka oddaje Preverjeno)
  • Blaž Jarc (novinar oddaje Svet na Kanalu A)
  • Nejc Simšič (novinar oddaje POP IN in revije Nova)

Projekt Mož iz Manče je neprofitni dobrodelni projekt skupine ljudi, ki se sicer večinoma ukvarjajo s televizijskim medijem, ljubiteljsko pa so navdušenci nad gledališčem. Nastopajoči se za ta projekt odpovedujejo vsakršnemu honorarju, prav tako producent, prevajalec in režiser. Celoten dobiček od predstave bo namenjen pediatrični kliniki.

Slovenska praizvedba svetovno znanega muzikala bo 23. marca 2011 in ima predvidenih pa 8 ponovitev.
Za študente Univerze v Ljubljani, ki svoj študentski status izkažejo, dobijo 20% popust pri nakupu vstopnice. Ta popust je mogoče koristiti zgolj na blagajni Špas tetara. Možna je rezervacija sedežev po telefonu. Več na: http://www.spasteater.si/si/predstave/5165/default.html

Zgodba muzikala je večno aktualna tema, ki pa ima v današnjih časih še prav poseben pomen. Avtor dramskega teksta Dale Wasserman je v njej predstavil klasično zgodbo Cervantesovega Don Kihota. V igri se pisatelj Miguel de Cervantes, sicer borec za pravice slehernika, zaradi banalnega spora z oblastniki znajde v ječi španske inkvizicije. Da bi se ubranil pred očitki drugih jetnikov, ki v njem vidijo nemočnega sanjača, jim pripoveduje zgodbo svojega nastajajočega romana o revnem plemiču, ki se tik pred koncem življenja odloči, da bo obudil ideal viteštva in popravil vse krivice sveta. Zgodba postane njegov manifest, o boju za lepši, pravičnejši svet, kar najbolje opisuje prav citat, ki smo ga izbrali za geslo projekta: "Največja norost je, če vidiš svet, kakršen je, ne pa takšnega, kot bi moral biti." S tem sporočilom je to več kot primeren tekst tudi za naš dobrodelen namen.

Muzikal so premierno prikazali 1965 in doživel je izjemen uspeh. Med drugim je prejel tudi prestižno nagrado Tony za najboljši muzikal. Osrednja pesem muzikala, Nemogoč sen (Impossible dream), velja za klasiko, ki so jo v svoj repertoar vključili Elvis Presley, Placido Domingo, Andy Williams in mnogi drugi.