Datum objave: 22.03.2011

Po uvodnih znanstvenih predstavitvah o električnem avtomobilu univerzitetnih profesorjev: prof. dr. Radovana Stanislava Pejovnik ( - Litijevi akumulatorji: kako delujejo?),  prof. dr. Igorja Papiča  (- Električni pogon in zabava pri mestni vožnji) in prof. dr. Damijana Miljavca (- E-mobilnost in pametna vožnja) sta rektor univerze prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik in generalni direktor Peugeota Slovenija g. Alberic Chopelin svečano podpisala pogodbo, s katero je Univerza v Ljubljani za pol leta dobila v uporabo električni avtomobil iOn. Univerza v Ljubljani je s tem postala Peugeotov ambasador  električnega avtomobila. Po podpisu pogodbe in predaji ključev, so se lahko prisotni odpeljali na testno vožnjo z testnima avtomobiloma.

Rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik:

»Univerza je ambasador Peugeotovega električnega avtomobila iOn, saj so sklopi električnega avtomobila znanstvena področja, katere  univerza raziskuje in se z njimi ukvarja. Prepričani smo, da bodo električni avtomobili postali prihodnost, saj ekološka naravnanost ljudi ključna za skrb za planet. Današnji  dogodek priča tudi o dobri praksi povezovanja akademske sfere z gospodarstvom«.

Generalni direktor Peugeota Slovenija g. Alberic Chopelin:

»Podjetje Peugeot zelo veseli, da smo se prek projekta električnega avtomobila iOn povezali s tako prestižno ustanovo, ki je najvišja slovenska akademska odličnost s svojimi prodornimi pedagoškimi in raziskovalnimi sodelavci. Ta avto bodo za pol leta testno uporabljali akademiki, ki znanstveno  proučujejo  električni avtomobilizem.  Ti ljudje imajo poseben odnos do takih avtomobilov zaradi svojega strokovnega znanja. Njihova povratna informacija nas bo še posebej zanima in bo imela dodatno vrednost«.

Univerzo v Ljubljani pa je danes obiskal tudi minister za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo g. Gregor Golobič s svojo ekipo. Ob tej priložnosti mu je generalni direktor Peugeota Slovenija g. Alberic Chopelin predstavil razstavljeni električni avtomobil iOn.

Foto: Željko Stevanić, IFP d.o.o.