Ekipa Univerze v Ljubljani je v finalu programerskega maratona prišla med najboljše štiri in si tako zagotovila vstopnico za srednjeevropko regionalno tekmovanje v Pragi.

Datum objave: 12.11.2007

Na Fakulteti za matematiko in fiziko je potekalo 10. finale univerzitetnega programerskega maratona, na katerem so v programiranju tekmovale ekipe vseh treh slovenskih univerz. V finalu so se pomerile najboljše ekipe iz prvih treh kol, ki so potekale od aprila naprej. Štiri najboljše ekipe z vseh treh univerz potujejo na srednjeevropsko regionalno tekmovanje v Prago. To so BIT Bucket in RAM (Univerza v Ljubljani), P=NP (Univerza v Mariboru) in MaD-RAtz (Univerza na Primorskem). V češki prestolnici se bodo potegovale za vstopnico za aprilsko svetovno prvenstvo v Kanadi.

Vir: Kapital