Datum objave: 06.04.2011

V soboto, 2. aprila se je rektor Univerze v Ljubljani prof. dr.  Radovan Stanislav Pejovnik,  udeležil 42. Skoka čez kožo. To je bienalna prireditev, ki poteka že od ustanovitve Univerze v Ljubljani in je del njene tradicije. Prireditev povezuje študente rudarstva, geotehnologije, geologije, metalurgije in materialov na Naravoslovnotehniški fakulteti  v Ljubljani. To ni le lepa in prijetna navada ob sprejetju novih montanistov v stanovske vrste; je srečanje, ki na prijateljski način zbližuje študente, profesorje in vse, ki so študij na tej fakulteti že končali. Vsak »SKOK ČEZ KOŽO« je še posebno doživetje za študente 4. letnikov in absolvente oziroma za "skakače", saj jih to simbolično dejanje še bolj približa zaključku študija. Na vsakem Skoku čez  kožo, se izbere tudi častnega skakača. To je oseba, ki je v preteklih letih še posebej zaznamovala dogajanje na fakulteti. Letos je bil na to funkcijo izbran rektor Univerze v Ljubljani, za botra pa mu je bil dodeljen red. prof. dr. Jakob Lamut.