V četrtek, 7.4.2011, je Športna zveza Univerze v Ljubljani organizirala Univerzitetno prvenstvo v namiznem tenisu za študijsko leto 2010/2011. Na prvenstvu, ki je potekalo na Fakulteti za šport je letos sodelovalo kar 52 tekmovalk in tekmovalcev iz 16 članic Univerze v Ljubljani.

Datum objave: 10.04.2011

Vodji tekmovanja dr. Miran Kondrič in Milan Pavič tekmovanje ocenjujeta kot zelo uspešno, saj se je letos preselilo iz Rožne doline na Kodeljevo. Fakulteta za šport je namreč s pomočjo sponzorjev uredila namiznoteniško dvorano, kjer je organizacija tekmovanja na veliko višjem nivoju, kot je bilo to v predhodnih letih.

Tekmovanje je potekalo v prijetnem športnem vzdušju, ki sta ga s svojim obiskom in ogledom tekmovanja spremljala tudi predsednik Športne zveze UL in dekan Fakultete za šport, prof.dr. Milan Žvan in podpredsednik Športne zveze UL, Dušan Gerlovič.

Pri dekletih so študentke Fakultete za šport pometle s konkurenco in pobrale vse medalje. Najbolje se je odrezala Tamara Jerič (Fakulteta za šport), drugo mesto si je priigrala Ana Verdinek (Fakulteta za šport), tretjo mesto pa lanska prvakinja Zala Miklavc (Fakulteta za šport), ki se je letos morala zadovoljiti z bronom.

V moški konkurenci smo bili prav tako priča zanimivim dvobojem. Kljub kakovostni konkurenci si je zmago priigral študent Zdravstvene fakultete Matic Slodej, srebro si je prislužil Jaka Goavšek (FŠ), sledil pa mu je Patrik Rosc (FGG).

V kategoriji zaposlenih pa se je najbolje odrezal dr. Gaj Vidmar iz Medicinske fakultete in domov odnesel odličje. Drugo mesto si je priigral profesor Biotehniške fakultete, Milan Pavič, tretje mesto pa si je več kot zaslužil dr. Rastislav Šuštaršič, ki je zastopal Filozofsko fakulteto.

V dvojicah pa sta bila pri moških najboljša Patrik Rosc in Simon Frank (FGG), pri dekletih pa Zala Miklavc in Tamara Jerič (FŠ).

Ekipna zmaga je tako v moški, kot tudi ženski konkurenci, pripadla Fakulteti zašport, ki jo je zastopalo kar 11 študentk in študentov in je  tako slavila kot najboljša fakulteta v namiznem tenisu za leto 2010/2011.

Letošnje tekmovanje se lahko pohvali z izjemnim nagradnim skladom. Nagrade so prispevali spletna trgovina Loparji.si z znamko CORNILLEAU, potovalna agencija za mlade Supra travel in Športna zveza Univerze v Ljubljani.

Program podpirajotudi: ŠOU v Ljubljani, Mestna občina Ljubljana, Fundacija za šport in Ministrstvo za šolstvo in šport.
Posebna zahvala gre generalnemu pokrovitelju prvenstva spletni trgovini Loparji.si!

Več o tekmovanju lahko preberete na spletni strani Športne zveeze Univerze v Ljubljani www.unisport.si.