Datum objave: 20.04.2011

Dne 18. 4. 2011 sta Univerzo v Ljubljani obiskali rektorica Univerze v Colombu prof. K. K. S. Hirimburegama in predstojnica oddelka za sociologijo na tamkajšnji Filozofski fakulteti prof. Ramanie Jayatilaka. Rektor Univerze v Ljubljani prof. Radovan Stanislav Pejovnik je z rektorico Univerze v Colombu podpisal sporazum o sodelovanju, s katerim sta formalizirala in razširila že obstoječe sodelovanje med univerzama. Podpisa sporazuma so se udeležili dekan Fakultete za socialno delo prof. Bogdan Lešnik (FSD sodeluje z Univerzo v Colombu že od leta 2005, glej opis projekta), prodekan Fakultete za gradbeništvo in geodezijo prof. Goran Turk, prodekanja Fakultete za računalništvo in informatiko prof. Neža Mramor Kosta, dekan Biotehniške fakultete prof. Mihael Jožef Toman, predstojnica Oddelka za sociologijo Filozofske fakultete prof. Ksenija Vidmar Horvat, doc. Tamara Ditrich z oddelka za azijske in afriške študije Filozofske fakultete, asistent Boštjan Kravanja z Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo, prof. Svanibor Pettan z oddelka za muzikologijo Filozofske fakultete in predstavnica ministrstva za zunanje zadeve ga. Irena Gril. (Glej obvestilo o obisku na spletnih straneh Univerze v Colombu.)

Fotografije: Željko Stevanić, IFP d.o.o.