Univerzitetna košarkarska liga, ki je potekala vse od novembra se je zaključila in dobili smo težko pričakovane prvake za sezono 2010/11! Pri moških se je finalni tekmi proti Pravni fakulteti odlično odrezala Fakulteta za šport in ubranila naslov prvaka. Pravniki, ki so lani zasedli komaj 14. mesto, so bili letos pravo presenečenje UKL lige in so brez dvoma zasluženo domov odnesli naslov podprvaka UKL.

Datum objave: 20.04.2011

Tudi pri puncah so slavile lanske prvakinje. Naslov Univerzitetnih prvakinj so si z zmago nad Fakulteto za šport priigrale študentke Ekonomske fakultete. Fakulteta za šport se je z tesnim rezultatom morala zadovoljiti s srebrom, tretje mesto pa so zasedle igralke Filozofske fakultete, ki so zmagale v neizprosni tekmi z medicinkami.

Letos se še posebej zahvaljujemo in čestitamo vsem navijačem, ki so skozi leto spodbujali svoje ekipe in jih motivirali med tekmami, da so dosegli res najboljše rezultate. Še posebej moramo izpostaviti navijače Veterinarske fakultete, ki so svojo ekipo spremljali od začetka do konca. Upamo, da se vidimo tudi naslednje leto!

MOŠKI - Veliki finale:
Pravna fakulteta : Fakulteta za šport 36 : 53
Finalni obračun UKL lige nam je prinesel dvoboj ekip, ki sta se znali spopasti s pritiskom na odločilnih tekmah. Ekipi Pravne fakultete in Fakultete za šport sta bili izredno motivirani, kot se za finalno tekmo spodobi, vendar so nekoliko izstopali študenti fakultete za šport, ki so jasno dajali vedeti, da ne mislijo predati naslova prvakov, ki so si ga prislužili že lani. Zmaga in s tem naziv prvaka UKL lige za sezono 2010/11 je tako romala v roke ekipe Fakultete za šport.

MOŠKI - Mali finale:
Biotehniška fakulteta : Fakulteta za računalništvo in informatiko 42 : 46
Tekma za tretje mesto UKL lige nam je ponudila obračun med ekipama Biotehniške fakultete ter Fakultete za računalništvo in informatiko. Pri računalničarjih je Aljoša Krišto zadeval v ključnih trenutkih, svoje pa je dodal še Milan Nedovič, ki je bil tudi najboljši strelec tekme. Tretje mesto UKL so tako z končnim rezultatom 42:46 osvojili študenti Fakultete za računalništvo in informatiko.

ŽENSKE - Veliki finale:
Ekonomska fakulteta : Fakulteta za šport 45 : 42
Finalna tekma UKL lige v ženski konkurenci je bila odigrana med ekipama Ekonomske fakultete in Fakultete za šport. Začetnemu tipanju je sledila nekoliko boljša igra ekonomistk. Športnicam je dve minuti pred koncem uspelo izenačiti izid in sledila je napeta končnica, kot se za finale lige spodobi. 40 sekund pred koncem je ekipa EF vodila za eno točko, vendar do konca športnicam ni uspelo več zadeti. Tako je študentkam ekonomije uspelo ubraniti lanski naslov prvakinj UKL lige.

ŽENSKE - Mali finale:
Filozofska fakulteta : Medicinska fakulteta 37 : 34
V tekmi za tretje mesto UKL lige sta se pomerili ekipi Filozofske fakultete in Medicinske fakultete. Že pričetek tekme nam je dal vedeti, da se bosta obe ekipi neizprosno borili za zmago. Obe ekipi sta dobro igrali v obrambi, vendar pa v napadu nista bili tako razpoloženi. V drugi polčas sta obe ekipi vstopili prepričani, da lahko to tekmo dobita. Ekipa filozofinj je bila vseeno nekoliko boljša in si je s to zmago priborila tretje mesto v končni razvrstitvi UKL lige.

Naslov najboljšega igralca moškega dela finala si je prislužil Žan Ocvirk (Fakulteta za šport). V ženskem delu finala pa je, po mnenju strokovne komisije, bila najboljša Eva Grobiša (Ekonomska fakulteta)

Več o poteku Univerzitetne košarkarske lige lahko preberete na spletnih straneh Športne zveze Univerze v Ljubljani www.unisport.si.