Datum objave: 14.11.2007

Ljubljana, 13. novembra (STA) - Rektorica ljubljanske univerze Andreja Kocijančič je danes promovirala devet novih doktorjev znanosti s treh ljubljanskih fakultet, in sicer štiri s Fakultete za matematiko in fiziko, prav toliko iz Medicinske fakultete ter enega iz Fakultete za gradbeništvo in geodezijo.

Naziv doktorja znanosti na Fakulteti za matematiko in fiziko so pridobili Gorazd Brumen, Jernej Fesel Kamenik, Nataša Kejžar ter Andrej Vodopivec. S prav takšnim številom doktorskih nazivov se lahko pohvali Medicinska fakulteta. Na njej so doktorirali Boris Gašpirc, Saška Ivanova, Lejla Pašić in Irena Sedonja. Na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo pa je doktorski naziv pridobila Karmen Poljanšek.

Vir: STA