V četrtek, 21.4., je Športna zveza Univerzev Ljubljani izvedla zaključek K2 SPORT Univerzitetne odbojkarske lige za študijsko leto 2010/2011! Letos smo v finalnih obračunih lahko spremljali izredno napete tekme. Pri puncah so nove prvakinje postale študentke Filozofske fakultete, pri moških pa ekipa Fakultete za šport!

Datum objave: 24.04.2011

Študentke Fiozofske fakultete, ki so letos prikazale izjemno igro in do konca ostale neporažene, so lanske prvakinje premagale že v polfinalu, v finalni tekmi pa so v boju s Fakulteto za farmacijo v napetem dvoboju domov odnesle zlato.

Lanske prvakinje, študentke Fakultete za šport so v boju za tretje mesto morale priznati poraz proti Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo.

V moški konkurenci smo videli izjemno napeto in izenačeno tekmo, saj je bilo pri obeh ekipah več kot čutiti željo po naslovu prvaka. Fakulteto za farmacijo je na koncu morala priznati premoč  Fakultete za šport, ki v celotnem poteku lige ni bila nikoli poražena in je tako postala Univerzitetna prvakinja za leto 2010/2011!

Za tretje mesto v letošnji ligi in mesto na najnižji stopnički zmagovalnega odra sta se pomerili Fakulteta za strojništvo in Fakulteta za elektrotehniko, kjer so kljub dobri predstavi obeh ekip, slavili strojniki.

Izvedbo programa so omogočili: ŠOU v Ljubljani, Univerza v Ljubljani, Mestna občina Ljubljana, Fundacija za šport, Ministrstvo za šolstvo in šport in generalni sponzor tekmovanja športna trgovina K2 SPORT.

Več o poteku končnice K2 SPORT Univerzitetne odbojkarske lige lahko preberete na spletnih straneh Športne zveze Univerze v Ljubljani www.unisport.si.