Pa smo le dočakali vrhunec KELME Univerzitetne futsal lige v sezoni 2010/11! V četrtek, 21.4., je v dvorani Biotehniškega izobraževalnega centra potekal veliki finale in zaključek KELME Univerzitetne futsal lige in Univerza v Ljubljani je končno dobila nove univerzitetne prvake.

Datum objave: 24.04.2011

Najbolj pričakovana tekma letošnje KELME  Univerzitetne futsal lige je potekala med Fakulteto za elektrotehniko in Fakulteto za gradbeništvo in geodezijo. Čutiti je bilo veliko napetost v ozračju, obe ekipi sta se v predhodnih tekmah odlično izkazale, tako da je bilo jasno, da obe ekipi čaka težka tekma. Študenti Fakultete za gradbeništvo in geodezijo so, ob glasni podpori s tribun, prikazali boljšo predstavo in si priigrali naslov Univerzitetnih prvakov v futsalu za študijsko leto 2010/2011.

Ekipo Fakultete za elektrotehniko je na tekmo prišel podpreti tudi dekan Fakultete za elektrotehniko, prof. dr. Janez Nastran, Fakulteto za gradbeništvo in geodezijo pa prodekanja za študentske zadeve, dr. Jana Šelih. Po končani tekmi sta svojim igralcem čestitala in jim izkazala zasluženo spoštovanje za njihov trud.

Za končno tretje mesto v futsal ligi pa sta se pomerili Fakulteta za šport in Pravna fakulteta. Na koncu je zmaga romala v roke igralcev Fakultete za šport, ki so si jo z rezultatom 5:2 več kot zaslužili, in si tako priigrali končno tretje mesto Univerzitetne futsal lige.

Za najboljšega igralca letošnje futsal lige je bil razglašen vratar Fakultete za gradbeništvo in geodezijo Janez Melink

Izvedbo KELME Univerzitetne futsal lige so omogočili: ŠOU v Ljubljani, Univerza v Ljubljani, Mestna občina Ljubljana, Fundacija za šport, Ministrstvo za šolstvo in šport in generalni sponzor tekmovanja športna trgovina Patrick sport z blagovno znamko KELME.

Več o poteku končnice KELME Univerzitetne futsal lige lahko preberete na spletnih straneh Športne zveze Univerze v Ljubljani www.unisport.si.