Datum objave: 26.04.2011

Zmagovalec letošnjega tekmovanja za najboljše slovensko start-up je podjetje član Ljubljanskega univerzitetnega inkubatorja. To je podjetje DiaGenomi, ki deluje na področju molekularne biologije. Laskavi naziv so podjetju podelili na konferenci o podjetništvu in inoviranju PODIM v Mariboru, ob tem pa so člani ekipe prejeli denarno nagrado 10.000 EUR in kristalni kipec.

Prav tako nam je v LUIju v veselje, da tudi drugi finalist tekmovanja izhaja iz našega inkubatorja. Potencial podjetja Mesi je prepoznala strokovna komisija in jim z uvrstivijo v finale pokazala, da so na pravi poti.

Ker pravijo, da slika pove več, kot 1000 besed, vas vljudno vabimo, da si ogledate video predstavitvi omenjenih podjetij. Slednji dodobra pokažeta, s čim se podjetji ukvarjata, poleg tega pa odlično prikažejo delovno vnemo in entuziazem mladih podjetnikov. Predstavitvi si lahko ogledate s klikom na povezavo.

Podjetji sta tesno povezani z delom Univerze v Ljubljani. Člani podjetja DiaGenomi so raziskovalci na Medicinski fakulteti (bili pa so dodiplomski študentje biologije in farmacije), člani podjetja Mesi pa so absolventi Fakultete za elektrotehniko. Njihovi mnogi dosežki kažejo (podjetji sta nanizali nemalo priznanj na drugih, podobnih tekmovanjih), da se na Univerzi v Ljubljani rojevajo inovativne ideje, ki lahko zaživijo v lastnih podjetjih. Te ideje včasih potrebujejo malce spodbude in malce pomoči – in z vašo in našo pomočjo jim lahko uspe.