Datum objave: 09.05.2011

2. evropski vrh o Internetu prihodnosti vključno z nagradami vrha o Internetu

Luksemburg, Luksemburg, 6. junij 2011

Interdisciplinarni Center za varnost, zanesljivost in zaupanje (SnT), Univerze v Luksemburgu najavlja 2. evropski vrh o Internetu prihodnosti, ki bo 5. junija 2011 v Gospodarski zbornici Luksemburga.

Dogodek prvič vključuje »Nagrade vrha za Internet prihodnosti« (5/3/2 tisoč EUR za prve tri nagrade), ki bodo podeljene predlagateljem najbolj inovativnih tehnologij, storitev in aplikacij, ki imajo potencial za radikalno oblikovanje Interneta prihodnosti. Področja posebnega interesa vključujejo scenarije napredne uporabe na področjih kot so: zdravje, okolje, energija, transport in dostava vsebin. Mednarodna žirija bo izbrala zmagovalce, ki bodo povabljeni k predstavitvi svojih idej udeležencem vrha.

Vrh se bo usmeril na ponovni razmislek o delu z osebnimi podatki, vprašanja in ozka grla računanja v oblaku, zahteve za zanesljiva storitvena okolja, nove načine stimuliranja inovacij in soustvarjanja, ter na gonilo proti masivno porazdeljenim senzoričnim omrežjem. Drugo pomembno področje vrha bodo vprašanja nevtralnosti in kako to vpliva na zmožnost upravljanja s hitrim povečevanjem prometa, poslovnih modelov in varnosti. Vrh bo idealni forum za predstavitve in diskusijo o vprašanjih, trendih in aktivnostih na področju Interneta prihodnosti.

Cilj tega znanstvenega sestanka je pripeljati skupaj nekaj svetovnih voditeljev na področju varnih in zanesljivih IKT, da bi razpravljali o napredku in izzivih na podorčju internetnih tehnologij.

Registracija na dogodek je obvezna čeprav je brezplačna. Število udeležencev je omejeno.

Več informacij na http://www.future-internet.uni.lu