Datum objave: 26.05.2011

Nobelov nagrajenec, kemik prof. dr. Jean Marie Lehn

Na povabilo Univerze v Ljubljani je prišel Nobelov nagrajenec, kemik prof. dr. Jean Marie Lehn, ki je tudi častni doktor Univerze v Ljubljani. Častni doktorat smo mu uradno podelili na slovesnosti v Zbornični dvorani Univerze v Ljubljani. Častni doktor Univerze v Ljubljani je ob tem predaval na temo "Vidiki v kemiji: od supramolekularne kemije do adaptivne kemije".

Prof. dr. Jean Marie Lehn je imel v torek 24. 5. 2011, predavanje za srednješolce na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani z naslovom From Matter to Life: Chemistry? Chemistry! Predavanja so se udeležili predvsem dijaki srednjih šol, ki so skoncentrirano in z velikim zanimanjem spremljali skoraj dvourno predavanje. Ob koncu predavanja so častnemu doktorju prof. dr. Lehnu zastavili obilo vprašanj, ki so se razvlekla v neformalni razgovor. Dijaki so Nobelovcu namenili ogromen aplavz.

Več o obisku

Foto: Željko Stevanić, IFP