Datum objave: 25.05.2011

V Ljubljani je 23. in 24. maja zasedal Board mednarodnega združenja raziskovalnih organizacij s področja informacijske, medijske in grafične industrije (IARIGAI). V okviru zasedanja je bil svečano podpisan dogovor s katerim je bila organizacija 39. mednarodne konference IARIGAI, ki bo od 9. do 12. septembra 2012, zaupana Naravoslovnotehniški fakulteti.

Pokroviteljstvo konference je sprejel rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik. Dogovor sta v imenu  IARIGAI podpisala predsedujoča Boardu gospa Helena Juhola in glavni tajnik prof. dr. Mladen Lovreček, v imenu Naravoslovnotehniške fakultete pa predstojnik Oddelka za tekstilstvo prof. dr. Franci Sluga in predsednica organizacijskega odbora konference dr. Raša Urbas.

Organizacija 39. mednarodne konference IARIGAI pomeni pomembno mednarodno priznanje za doseženo kakovost raziskovalnega in pedagoškega dela najmlajši stroki na Naravoslovnotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani, ki se je začela razvijati v študijskem letu 1996/97, ko je bila vpisana prva generacija študentov študijskega programa Grafična tehnika.