Datum objave: 23.06.2011

Na seji Rektorske konference Republike Slovenije dne 22.6.2011 so rektorji vseh štirih slovenskih univerz razpravljali o noveli Zakona o visokem šolstvu. Predstavniki Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo so prisotnim predstavili projekt E-visoko šolstvo, rektorji univerz pa so podali svoje poglede in pripombe. Rektorska konferenca je imenovala novega podpredsednika RKRS- prof. dr. Danijela Rebolja, novega rektorja Univerze v Mariboru ter podala pobudo, da se del neporabljenih kohezijskih sredstev preusmeri v infrastrukturo in razvoj kadrov v visokem šolstvu. Rektorji so sklenili, da bodo pisni memurandum proti krčenju sredstev za visoko šolstvo, katerega so že poslali predsedniku Vlade RS Borutu Pahorju, poslali še finančnemu ministru Križaniču in šolskemu ministru Lukšiču. Ob enem je Rektorska konferenca podprla Nacionalno koordinacijo študentskih svetov pri prizadevanjih, da pri državnih organih odločanja in sprejemanja zakonov na področju študentske problematike dobijo večjo velja in se strinja da se poda pobudo za spremembo zakona, ki določa financiranje študentskih organizacij.