V okviru Festivala Lent se je v petek, 1. julija 2011, odvijala že 19. Mednarodna veslaška regata študentskih osmercev in tekmovanje v raftih. Organizatorji prireditve so bili Študentski svet Univerze v Mariboru v sodelovanju s Športno zvezo Univerze v Mariboru in Študentskim veslaškim društvom. V konkurenci šestih univerzitetnih osmercev iz štirih držav je bila najuspešnejša posadka Univerze iz Trsta.
Veslaški čoln Univerze v Ljubljani je pristal na zadnjem - šestem mestu.

Datum objave: 04.07.2011

Tekme osmercev so se udeležile posadke z domačih univerz Ljubljane in Maribora ter štitih univerz iz tujine: Trst, Novi Sad, Beograd in Zagreb.

Uradna dokončna uvsrtitev univerzitetnih osmercev s krmarjem je naslednja:
          1. mesto: Univerza v Trstu
          2. mesto: Univerza v Mariboru
          3. mesto: Univerza Novi Sad
          4. mesto: Univerza Beograd
          5. mesto: Univerza v Zagrebu
          6. mesto: Univerza v Ljubljani

Regata se je uradno zaključila s slovesno razglasitvijo rezultatov in podelitvijo medalj na Rektoratu Univerze v Mariboru, kjer je tekmovalce sprejel dr. Danijel Rebolj, rektor Univerze v Mariboru, ter najuspešnejšim podelil medalje, pokale in priznanja.

Veslaški čoln Univerze v Ljubljani je napolnila članica Športne zveze Univerze v Ljubljani -
Študentski veslaški klub Ljubljanica. Selektor tokratnega "čolna" pa je bil študent Ekonomske fakultete Ian Ilar.

Ponosni člani posadke, ki so zastopali Univerzo v Ljubljani:
1. Rok Žagar, Fakulteta za strojništvo
2. Peter Šolar, Ekonomska fakulteta
3. Jan Ilar, Ekonomska fakulteta
4. Urban Žvar Baškovič, Fakulteta za strojništvo
5. Blaž Kramarič, Fakulteta za arhitekturo
6. Andraž Krek, Fakulteta za strojništvo
7. Žan Cvet, Fakulteta za strojništvo
8. Luka Mohorčič, Ekonomska fakulteta
9. ŠpelaIlar (krmarka), Ekonomska fakulteta

Več o tekmovanjih UL lahko najdete na spletni strani Športne zveze Univerze v Ljubljani www.unisport.si.