V ponedeljek, 3. 10. 2011, se je na Prešernovem trgu odvijal tradicionalni sprejem brucev.

Datum objave: 04.10.2011

Sprejem brucev 2011

Program prireditve se je pričel ob 10.00 uri, ko so članice Univerze v Ljubljani pričele predstavljati svoje dejavnosti. Na stojnicah so se predstavili tudi Slovenska filharmonija, Mestno gledališče ljubljansko, Slovensko mladinsko gledališče, narodni gledališči v Ljubljani Opera in balet ter Drama, ki so med bruce porazdelili brezplačne vstopnice za obisk predstav in koncertov.

Svoje dejavnosti so brucem predstavili tudi organizacija SRCe, Simbioza, ŠOU, Karierni center, Ljubljanski univerzitetni inkubator, Center za univerzitetni šport, Akademski pevski zbor Tone Tomšič Univerze v Ljubljani in Študentski svet Univerze v Ljubljani. Pivovarna Union je študentom sponzorsko delila plastenke z vodo. Ob 10.30 je nastopila BO!, indie rock glasbena skupina. Nato je publiko zabaval stand-up komedijant Vid Valič.

Osrednji dogodek je bil ob 13.00 uri, ko so bruce pozdravili rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik in dekani članic Univerze v Ljubljani, župan MOL-a g. Zoran Janković, predsednik Študentskega sveta Univerze v Ljubljani g. Janez Turk in predsednica Študentske organizacije Univerze v Ljubljani ga. Ana Pleško. Ti so v nagovorih poudarili, da se je študiju potrebno temeljito posvetiti ter da morajo študentje prevzeti odgovornost za svojo prihodnost. Prireditev se je zaključila s koncertom Vlada Kreslina in Malih bogov.

Brucem ponovno želimo toplo dobrodošlico in obilo uspehov ter močne volje pri njihovem študiju.

Govor prof. dr. Radovana Stanislava Pejovnika, rektorja Univerze v Ljubljani