Datum objave: 20.07.2011

Sir Harold (Harry) Walter Kroto prihaja iz Velike Britanije. Je prejemnik Nobelove nagrade s področja kemije (fulerenov -  C60) iz leta 1996 -  skupaj  z Robertom Curlom in Richardom Smalleyem.
Prof. Kroto je do upokojitve od 1967 do 2004 delal na University of Sussex, Brighton, UK. Sedaj pa dela na Florida State University, Tallahassee, Florida, USA, kjer ima naziv zaslužnega profesorja "Francis Eppes Professor of Chemistry." Njegova raziskovalna področja obsegajo:

1. Spektroskopijo nestabilnih zvrsti in reakcijskih intermediatov (infrardeča, fotoelektronska, mikrovalovna in masna spektroskopija)
  2. Astrofizika
  3. Raziskave gruč (ogljikove in kovinske gruče, mikrodelci, nanovlakna)
  4. Kemija fulerenov, nanoznanost in nanotehnologija

V delovnem pogovoru je rektor prof. Pejovnik gosta seznanil z dejavnostmi na Univerzi v Ljubljani. Pogovor je tekel tudi o možnostih sodelovanja.