Na 14. mednarodnem filmskem festivalu Etiuda & Anima 2007, ki je potekal od 16. do 22. novembra 2007 v Krakowu na Poljskem, je program naše akademije, ki so ga sestavljali študijski igrani filmi »PREZGODAJ DVA METRA SPODAJ« Matevža Luzarja, »HEJ TOVARIŠI« Gregorja Božiča in »SREČNO POT, NEDIM« Marka Šantića prejel nagrado “The Special Golden Dinosaur for the best European school in the ETIUDA 2007 competition”.

Datum objave: 23.11.2007

S to nagrado se je Akademija za gledališče, radio, film in televizijo uvrstila med naslednje evropske filmske šole, ki so nagrado prejele v preteklih letih: Hamburg Media School (2006); London Film School (2005); University of Art. Design Helsinki (2004); Filmstudium der Universitat Hamburg (2003); Academy of Music & Dramatic Arts in Bratislava (2002). Uspeh je toliko večji, ker naša akademija že desetletja deluje v neustreznih prostorskih in finančnih pogojih.

Več o festivalu na: http://etiudaandanima.com/

Dodatne informacije so na voljo pri organizatorki oddelka za film in televizijo Jožici Blatnik (041 60 88 23).