Datum objave: 16.09.2011

Vabimo vas, da si v okviru dogodka London Design Festival 2011 od 22. do 25. septembra v galeriji Dray Walk (Tent London) ogledate razstavo sodobnega slovenskega oblikovanja Silent Revolutions.

Poleg sodobnega oblikovanja predstavlja razstava tudi nekaj slovenskih zgodovinskih oblikovalskih del. Podjetje IB-PROCADD d.o.o. tako sodeluje s 3D natisnjeno maketo sedmih izbranih enot kioska K67 v merilu 1:20. Maketa je bila izdelana v sodelovanju z avtorjem K67 Sašo J. Mächtigom in v okviru programa raziskovalnega dela Kaje Antlej. Omenjena maketa predstavlja namreč enega od praktičnih primerov uporabe 3D tehnologi pri komunikaciji dediščine slovenskega industrijskega oblikovanja.

Kaja Antlej je mlada raziskovalka iz gospodarstva v podjetju IB-PROCADD d.o.o. ter študentka doktorskega študija Humanistika in družboslovje, področje heritologija na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani. Projekt je nastal pod mentorstvom Edvarda Sternada, IB-PROCADD d.o.o. (razvojni mentor), izr. prof. Slavka Dolinška, Inovacijsko razvojni inštitut Univerze v Ljubljani (zunanji raziskovalni mentor), doc. dr. Mateje Kos, Akademija za likovno umetnost in oblikovanje Univerze v Ljubljani (pedagoški mentor). Operacijo delno financira Evropska unija, in sicer iz Evropskega socialnega sklada.

Razstavo Silent Revolutions v Londonu bo 23. septembra 2011 ob 18. uri odprl Predsednik vlade Republike Slovenije g. Borut Pahor.

Organizacija:Muzej za arhitekturo in oblikovanje
Kustosinja razstave: Maja Vardjan
Koordinatorji projekta: Ministrstvo za kulturo RS, Ministrstvo za zunanje zadeve RS, Ministrstvo za gospodarstvo RS, Javna agencija RS za podjetništvo in tuje investicije ter Urad vlade RS za komuniciranje.

Lokacija: Tent London @ Dray Walk Gallery
Old Truman Brewery, Brick Lane, E1 6QL London