Datum objave: 16.09.2011

Fakulteta za upravo je prva slovenska fakulteta z evropskima akreditacijama dodiplomskih in podiplomskega študijskega programa Uprave. Gre za akreditaciji iz združenja EAPAA (European Association for Public Administration Accreditation).

Generalni sekretariat evropskega združenja za akreditacijo programov javne uprave je na letni konferenci 8. septembra v Bukarešti sprejel odločitev, da tako univerzitetni kot visokošolski program uprave prva stopnja na Fakulteti za upravo izpolnjujeta merila, ki jih določajo zahtevni standardi kakovosti EAPAA. Tako smo na Fakulteti za upravo dobili prva slovenska dodiplomska programa s področja uprave z evropsko akreditacijo. V veliki konkurenci sta se uspela pridružiti samo 8 dodiplomskim študijskim programom v vseh evropskih državah, ki izpolnjujejo zahtevna merila kakovosti akreditacijske komisije EAPAA. Evropska akreditacija EAPAA je tudi edina evropska akreditacija, ki jo lahko doseže študijski program s področja javne uprave. Naj spomnimo, da je Fakulteta za upravo za svoj magistrski študijski program Uprava druga stopnja certifikat EAPAA pridobila že leta 2009.

Letak v pdf obliki