Datum objave: 17.10.2011

Predsednik republike, prof. dr. Danilo Türk, je danes obiskal Fakulteto za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani ob izjemnem dosežku tamkajšnjih profesorjev, ki so uspeli svoja znanstvena dognanja objaviti v prestižni znanstveni reviji »Science«.  Predsednik republike je profesorjema, dr. Igorju Muševiču in dr. Slobodanu Žumru, ter sodelujočima študentoma, dr. Mihi Ravniku in g. Simonu Čoparju, čestital. Dejal je, da je kot predsednik republike izjemno ponosen, da je naša stroka vodilna na področju tekočih kristalov. Dodal je še, da smo Slovenci dobri v znanosti, da imamo odlične raziskovalce, znane po vsem svetu. Dekan fakultete, prof. dr. Franc Forstnerič, je predsedniku kratko predstavil fakulteto in njene dosežke. Predsednik Študentskega sveta fakultete, g. Janez Turk, je predsedniku povedal, da je na fakulteti čudovito vzdušje, da nanjo študenti radi zahajajo in tam radi študirajo. Rektor Univerze v Ljubljani je pohvalil Fakulteto za matematiko in fiziko kot eno najboljših članic univerze in prosil predsednika za pogovor o prihodnosti Univerze v Ljubljani. Predsednik republike, dr. Danilo Türk, se je prijazno odzval in zatrdil, da si bo vzel čas za pogovor.