Datum objave: 21.10.2011

Alpinistki dr. Irena Mrak in Mojca Švajger, ki sta avgusta letos zarisali novo alpinistično smer  na deveto  najvišjo goro sveta  Nanga Parbat (8125 m) v Pakistanu in jo poimenovali »Slovenska smer«, je sprejel rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik.

Mojca Švajger:« V čast mi je bilo spoznati rektorja Univerze v Ljubljani, kakor tudi biti članica himalajske odprave, ki jo tako pomembna ustanova podpira.«

dr. Irena Mrak:« V veliko veselje mi je bilo voditi himalajsko odpravo pod okriljem Univerze v Ljubljani, prav tako s svojin vzponom braniti njene »barve«. Pogovor z rektorjem me nadeja z upanjem, da bo naša osrednja znanstvena in pedagoška ustanova tudi v bodoče znala prisluhniti športnicam in športnikom in jim bo stala ob strani ob njihovih vrhunskih dosežkih.«

Rektor je dejal, da univerza skrbno sledi uspehom naših izjemnih športnikov – tako študentov kot tudi profesorjev- in jim pri tem želi pomagati po najboljših močeh. Rektor dr. Pejovnik: »Vsak vrhunski dosežek, športni ali kulturni je pomemben na državnem in univerzitetnem nivoju. Zavedamo se, da so za vrhunske uspehe potrebni veliki napori. Če lahko pri tem univerza kako pomaga, bomo pomagali. Dekleti sta pokazali izjemen napor in dr. Mrakova, ki je tudi naša univerzitetna sodelavka, svoje alpinistične podvige opravlja ljubiteljsko,a zato nič manj profesionalno. Če se ozremo po njenem uspehu še s tega vidika, velja izjemna pohvala.

več na: http://www.uni-lj.si/novica.aspx?id=6265

(Foto: Željko Stevanić, IFP d.o.o)