Na tradicionalni mednarodni študentski regati osmercev v Dubrovniku sta se letos podala dva čolna Univerze v Ljubljani. V konkurenci devetih osmercev so naši študentje zasedli 2. in 6. mesto in dokazali, da je veslanje še kako močan univerzitetni šport v Ljubljani.

Datum objave: 26.10.2011

Dubrovnik je bil v soboto 22.10.2011 gostitelj 12. tradicionalne mednarodne študentske regate osmercev - Semper Primus. Tekmovanje je organiziral študentski zbor Univerze v Dubrovniku v sodelovanju z Veslaškim klubom Neptun. Med izbranimi hrvaškimi ekipami sta nastopial tudi dva osmerca Univerze v Ljubljani ter osvojila drugo in šesto mesto. Nastopilo je 9 moških in 5 ženskih osmercev.

Študentski osmerci so se pomerili na 1200 metrov dolgi preizkušnji v zalivu Gruž v Dubrovniku. Na startu se je pojavilo devet moških ekip, ki so bile razdeljene v dve predtekmovalni skupini.  Univerza v Ljubljani se je tokrat prvič predstavila z dvema ekipama. Ob boku so jim stali študenti Univerze v Dubrovniku, Univerze v Vukovarju, Univerze v Reki, Univerze v Splitu ter Univerze v Zagrebu.

Predtekmovanje se je odvilo po željah ljubljanskih veslačev. Prva posadka UL je slavila v drugi predtekmovalni skupini pred Univerzo v Splitu. Njihov uspeh je dopolnila druga posadka UL, ki se je z drugim mestom v prvi predtekmovalni skupinu (prehitela jih je prva ekipa Univerze v Zagrebu) prav tako uvrstila v finale.  V finale so se uvrstile po tri ekipe iz obeh predtekmovalnih skupin.

V velikem finalu so najhitreje krenili študentje iz Zagreba. Sledili sta ekipi iz Splita ter prva ekipa Univerze v Ljubljani. Ljubljanski veslači so na polovici proge močno pritisnili, ter se tako otresli osmerca iz Splita. V cilj so priveslali kot drugi, kar je najboljša uvrstitev Univerze v Ljubljani na tem tekmovanju. Druga ekipa univerze v Ljubljani je finale končala na šestem mestu.

Uspešen nastop na tekmovanju je osmercu Univerze v Ljubljani prinesel povabilo na mednarodno tekmovanje študentskih osmercev, ki bo maja prihodnje leto v Splitu. Poleg ljubljanskih študentov in domačinov iz Splita bosta na tem tekmovanju nastopila tudi osmerca Oxforda in Cambridgea.

Končne ubvrstitve moških osmercev:

1. Univerza v Zagrebu 1
2. Univerza v Ljubljani 1
3. Univerza v Splitu
4. Univerza v Dubrovniku
5. Univerza v Zagrebu 2
6. Univerza v Ljubljani 2
7. Univerza v Reki
8. Univerza v Vukovarju
9. Univerza v Zagrebu 3

Člani prve ekipe Univerze v Ljubljani so bili:

Nejc Malešič, Zdravstvena fakulteta
Matevž Malešič, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo
Gašper Močnik, Ekonomska fakulteta
Žan Longo, Ekonomska fakulteta
Žan Cvet, Fakulteta za strojništvo
Luka Bis, Fakulteta za arhitekturo
Matej Rojec, Ekonomska fakulteta
Andraž Krek, Fakulteta za strojništvo
Rok Petrič - krmar, Ekonomska fakulteta.

Člani druge ekipe Univerze v Ljubljani so bili:

Luka Mohorčič, Ekonomska fakulteta
Gašper Čampa, Fakulteta za matematiko in fiziko
Blaž Kramarič, Fakulteta za arhitekturo
Rok Žagar, Fakulteta za strojništvo
Arne Zupančič, Filozofska fakulteta
Peter Šolar, Ekonomska fakulteta
Urban Žvar Baškovič, Fakulteta za strojništvo
Jan Ilar, Ekonomska fakulteta
Mateja Cvet - krmarka, Pedagoška fakulteta.