Datum objave: 03.11.2011

Spoštovani!

Sprejemamo še zadnje prijave na tečaj »Lion 101: Ključne značilnosti podpore Mac OS X 10.7« s pričetkom v torek, 8. 11. 2011 ob 16.00 na Fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani.

Bodite med prvimi certificiranimi Mac OS X Lion uporabniki in se v novembru udeležite tečaja uradnega certificiranega programa za operacijski sistem Lion, ki ga izvaja AATCe na Fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani.

OS X je najhitreje rastoči operacijski sistem, ki postaja čedalje bolj razširjen. Glede na prejšnjo različico Snow Leopard ima Lion implementiranih preko 250 izboljšav. Tečaj Lion 101 poda obširno znanje o samem operacijskem sistemu in njegovem delovanju. Certifikat, ki ga lahko pridobite po uspešno opravljenem izpitu, dokazuje svetovno priznani nivo znanja, s katerim boste nadgradili svoje kompetence. Izobraževanje poteka na najkvalitetnejši Apple opremi, poučevali pa vas bodo učitelji, ki so med prvimi v svetovnem merilu in prvi v Sloveniji opravili recertifikacijo za Lion.

Skozi predavanja in praktične vaje ter na konkretnih primerih se boste seznanili s postopkom namestitve operacijskega sistema in si ogledali nastavitve uporabniških računov. Spoznali se boste z ukaznim poljem “Command Line”, postopki avtomatizacije v okolju Mac OS X, datotečnimi sistemi, postopki upravljanja z datotekami in aplikacijami, ki jih ponuja operacijski sistem Mac OS X. Podrobno si boste ogledali tudi mrežne nastavitve in storitve ter zunanje vmesnike. Za konec pa boste do potankosti spoznali tudi proces zagona sistema.

Tečaj traja 6 krat po 4 ure v naslednjih terminih: 8., 9., 10. in 22., 23. ter 24. novembra 2011 in poteka v slovenskem jeziku.

Prijavite se na http://www.ict-academy.eu/lion-101-kljucne-znacilnosti-podpore-mac-os-x-10-7/

Število prostih mest je omejeno.