Datum objave: 03.11.2011

Peter Movrin, študent 1. letnika magistrskega študijskega programa Oblikovanje tekstilij in oblačil na Oddelku za tekstilstvo, Naravoslovnotehniške fakultete, se je s svojo kolekcijo Neimena (mentorica doc. Nataša Peršuh) uvrstil med 50 polfinalistov na 4. natečaju Mango Fashion Award 2011, ki velja za enega najprestižnejših na področju modnega oblikovanja.
Natečaj organizirata NJAL (Not Just a Label, globalna platforma modnih oblikovalcev) in španski modni koncern Mango, ki ima več kot 2000 modnih trgovin v 103 državah in ima 8600 zaposlenih, med njimi 1850 v oblikovalskem centru v Barceloni. Natečaj je namenjen mladim oblikovalcem, ki se uveljavljajo v svetu mode, so mlajši od 35 let in so avtorji vsaj dveh komercialnih modnih kolekcij ali imajo tri leta delovnih izkušenj v modni industriji. Žirijo na tem natečaju sestavljajo profesorji s petih najuglednejših evropskih modnih šol, in sicer: Central St. Martins School of Art and Design, London Institut de la Mode, Pariz, Istituto Marangoni, Milano, Royal Academy of Fine Arts, Antwerp in l'Escola Superior de Disseny, Barcelona.
Uvrstitev študenta med polfinaliste na tako prestižnem modnem natečaju, ki je sicer namenjeno mladim profesionalcem, je izjemen uspeh. Sicer pa je Peter Movrin dosegel že vrsto domačih in mednarodnih priznanj, tako na primer: Talent 2009 Eindhoven, Rising star po izboru platforme Not Just a Label, najbolj obetavni mladi stilist po izboru revije Elle in Coca Cole, nagrada za prispevek k trajnostnemu razvoju Republike Slovenije.
Petru Movrinu za izjemne dosežke iskreno čestitamo.