Datum objave: 05.11.2011

Skladateljska konferenca (Composers' Conference) Evropskega skladateljskega foruma v Ljubljani med 5. in 7. novembrom 2011

Društvo slovenskih skladateljev (DSS) v sodelovanju z Akademijo za glasbo gosti redno letno srečanje Evropskega skladateljskega foruma - ECF (združenja 30 evropskih skladateljskih društev). V tem okviru se je in se še bo poleg zasedanj upravnega odbora in generalne skupščine ECF zvrstila vrsta okroglih miz, koncertov, predstavitev in delavnic.

Na okroglih mizah o novi EU direktivi o avtorskih pravicah ter o zastopanosti skladateljev na ravni EU bodo razpravljali vsi trije sopredsedniki Evropske federacije skladateljev ECSA, ki so hkrati predsedniki njenih stebrov – Alfons Karabuda (predsednik APCOE – združenja avtorjev popularne glasbe), Bernard Grimaldi (ustanovni predsednik FFACE – združenja avtorjev filmske glasbe) in Klaus Ager (predsednik ECF – združenja skladateljev umetniške glasbe). Evropski orkester za sodobno glasbo, ki deluje v okviru ECF in ima sedež na DSS, so predstavili njegov umetniški vodja Marko Mihevc ter člana umetniškega sveta Klaus Ager in Dušan Bavdek.

Prvi, zelo odmeven koncert je imel orkester junija letos v Museumsquartierju na Dunaju. V ponedeljek bodo v okviru še enega pomembnega projekta ECF – Skladateljske tovarne (Composers' Factory) - trije uveljavljeni skladatelji in predavatelji Helmut Erdmann, David Stoll in Petra Sachsenheimer predstavili tri dobre prakse ustvarjalnega glasbenega dela z otroki v razredu.

Razred otrok z osnovne šole Majde Vrhovnik je pripravila njihova učiteljica Polona Guček Skrbinek. V popoldanskem času bo predstavitev - Skladateljske tovarne - in okrogla miza.

Več na: http://www.dss.si/?news=353

Foto: Željko Stevanić, IFP, d.o.o