Datum objave: 18.11.2011

Ob »Svetovnem dnevu študentov«, 17.11.2011, je zvečer ob 18.00 uri Študentski svet Univerze v Ljubljani v Paviljonu na Kongresnem trgu organiziral prireditev, na kateri so se študenti predstavili mimoidočim z nastopi, recitacijami in glasbenimi vložki. Nastopili so Akademski pevski zbor Tone Tomšič Univerze v Ljubljani, kvartet pozavn Akademije za glasbo, Impro liga, študenta Akademije za gledališče, radio, film in televizijo Benjamin Krnetić in Stane Tomažin sta brala pesmi študenta Mitje Drapa in Daneta Zajca, zbranim pa je spregovoril tudi predsednik Študentskega sveta Univerze v Ljubljani Janez Turk. V svojem nagovoru je poudaril pomen Svetovnega dneva študentov in pozval k strpnosti v družbi, ki se mora zatekati k nenasilnim, dostojnim in kultiviranim oblikam komunikacije ter poudaril pomen kvalitetnega študija, ki mora biti skupen cilj. Na koncu je nastopila Indie rock glasbena skupina BO! Na prireditvi sta Atlantic group in pivovarna Union promocijsko med udeležence razdeljevala brezalkoholne pijače. Za sodelovanje se tudi iskreno zahvaljujemo Mestni občini Ljubljana.

(foto: Željko Stevanić, IFP d.o.o)

Nagovor Rektorja