Datum objave: 21.11.2011

Prof. dr. Branka Kalenič Ramšak, predstojnica Oddelka za romanske jezike in književnost na Filozofski fakulteti in vodja katedre za špansko književnost, je prejela visoko špansko odlikovanje – red Izabele Katoliške. Podelila ji ga je Španska veleposlanica v Republiki Sloveniji, njena ekscelenca Anunciada Fernández de Córdova, ob praznovanju 30. obletnice ustanovitve Kateder za španski jezik in književnost na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani v četrtek, 17.11.2011.

Red Izabele Katoliške je 14. marca 1815 ustanovil kralj Fernando VII. (1784-1833) in ga poimenoval ameriški kraljevi red Izabele Katoliške, v spomin na veliko kraljico, katere politika in pomoč sta bili zaslužni za odkritje Amerike. Namen reda je nagraditi osebe, tako španske kot tuje, ki so z izjemnimi dosežki civilnega značaja koristile španski državi oz. prispevale k spodbujanju prijateljskih odnosov in sodelovanja med Španijo in preostalim delom mednarodne skupnosti.

Prof. dr. Branki Kalenič Ramšak iskreno čestitamo!

Več v priponki.

Sporočilo za javnost - Odlikovanje Branka Kalenič Ramšak