Datum objave: 23.11.2011

Ekipa Pravne fakultete Univerze v Ljubljani, ki so jo sestavljale študentke Katja Artnak, Kaja Humar in Živa Štiglic, vodila pa jih je mentorica doc. dr. Vasilka Sancin, se je na regionalnem tekmovanju iz mednarodnega humanitarnega prava uvrstila v finale in osvojila odlično 2. mesto za zmagovalci iz Češke. Živa Štiglic je prejela tudi posebno priznanje za najboljšo govornico tekmovanja.

Letos je na tekmovanju, ki je potekalo med 17. in 20. novembrom, v Sarajevu, sodelovalo enajst ekip, ki so bile izbrane po predhodnem izbirnem postopku. Poleg ekipe Pravne fakultete iz Ljubljane so sodelovale še ekipe iz Češke, Poljske (Varšava in Krakov), Turčije, Romunije, Madžarske, Hrvaške (Reka in Osijek), Makedonije in Srbije.