Datum objave: 25.11.2011

V veliki predavalnici IJS je bila 21. novembra  obeležena 25 letnica študija jedrske tehnike. Poleg predstavnikov Univerze v Ljubljani ter IJS, bivših in sedanjih profesorjev ter študentov, so dogodku prisostvovali tudi drugi deležniki s področja slovenske jedrske energetike.
Leta 1986 sta prof. dr. Jože Marsel, dekan takratne Fakultete za naravoslovje in tehnologijo, Univerze v Ljubljani in direktor Instituta "Jožef Stefan" prof. dr. Tomaž Kalin podpisala sporazum, s katerim sta ustvarila okvir za začetek podiplomskega študija jedrske tehnike na ljubljanski univerzi. V tem času je s področja jedrske tehnike na Oddelku za fiziko takratne Fakultete za naravoslovje in tehnologijo in današnje Fakultete za matematiko in fiziko magistriralo 40 in doktoriralo 33 jedrskih strokovnjakov. Diplomante  danes najdemo na ključnih mestih v jedrski industriji, v državnih institucijah zadolženih za področje jedrske tehnike, v raziskovalnih inštitutih doma in po svetu, ter na učiteljskih mestih slovenskih univerz.
Več kot polovica med njimi je raziskovalno delovala ali še vedno deluje na Institutu "Jožef Stefan". Študij je dobri dve desetletji vodil prof. dr. Borut Mavko. Pod njegovim vodstvom se je ljubljanska univerza vključila v združenje ENEN - mrežo najuglednejših evropskih univerz, ki izvajajo programe s področja jedrske tehnike.