Datum objave: 07.02.2012

9. februarja ob 20. uri na 2. programu Televizije Slovenija

Ljubljana, 7. februar 2012. Danes je bil na novinarski konferenci predstavljen skupni projekt Univerze v Ljubljani in Televizije Slovenija Triada – noč akademij 2012. Gre za predstavitev treh umetniških akademij: Akademije za radio, film in televizijo, Akademije za glasbo in Akademije za likovno umetnost in oblikovanje. Univerza v Ljubljani bo predstavila delo študentov umetnostnih akademij, tako kot ga vidijo in živijo študentje sami. Sodelovali bodo tudi eminentni pedagogi in ustvarjalci slovenske umetnosti: Štefka Drolc, Mile Korun, Polde Bibič in drugi.

Projekt so predstavili prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik, rektor Univerze v Ljubljani, g. Andraž Pöschl, urednik Uredništva Kulturno umetniških programov Televizije Slovenija ter prof. Igor Šmid, prodekan AGRFT-ja, urednik skupnega projekta.

Z oddajo, ki bo na 2. programu Televizije Slovenija, 9. februarja, ob 20. uri, bodo ustvarjalci gledalcem prikazali proces študija na umetniških akademijah in kako nastajajo umetniške stvaritve. Pod budnim profesorskim in mentorskim očesom bodo študentje vseh treh umetniških fakultet neposredno ustvarjali stvaritve različnih umetniških zvrsti. Program bo povezoval diplomant Akademije za likovno umetnost in oblikovanje ter novinar TV Slovenija Miha Žorž.

Prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik, rektor Univerze v Ljubljani: »Veseli me, da četrtkov dogodek oznanja tesnejše sodelovanje med Univerzo v Ljubljani in RTV Slovenija in ob enem napoveduje podobno sodelovanje na letni ravni, kjer bo predstavljeno umetniško in znanstveno delovanje Univerze v Ljubljani«.

Andraž Pöschl, urednik Uredništva kulturno umetniških programov: »Tudi nam je v čast in veselje, da lahko sodelujemo s tako ugledno institucijo kot je Univerza v Ljubljani. Vsi razvijamo na visoki ravni kreativnost, inovativnost, umetnost in kulturo. To dokazujemo tudi s skupnim projektom«.

red. prof. Igor Šmid, urednik skupnega projekta: »Štiri urni projekt bodo v celoti izvedli študenti umetniških akademij univerze v Ljubljani v Studiu 1 TV Slovenija. Gre za prvi tak projekt v zgodovini televizije in študijskega procesa na Univerzi. Projekt je neke vrste samosvoj televizijski maraton, na katerega smo se dobro pripravili, nekatere prispevke smo posneli že vnaprej. Gledalci bodo imeli možnost videti tudi  slovenske umetnike pri svojem delu. Posebej pa bi želel poudariti, da so poleg umetniškega prispevka študenti poskrbeli še za postavitev scene, luči, napeljave kablov in druge TV tehnike«