V četrtek, 16.2.2012, je na Fakulteti za šport potekalo prvo prvenstvo Univerze v Ljubljani v letu 2012, in sicer univerzitetno prvenstvo v namiznem tenisu 2011/2012.

Datum objave: 20.02.2012

Tokrat so imeli tekmovalci boljše pogoje, saj se je tekmovanje preselilo v dvorano Škrlatica, kjer ni bilo toliko moteče svetlobe, nad katero so se igralci pritoževali lani. Tekmovanja se je udeležilo kar 33 udeležencev iz 14 članic Univerze v Ljubljani. V moški konkurenci je nastopalo 27 tekmovalcev, pri dekletih 4 tekmovalke, dva profesorja pa sta se potegovala za naslov najboljšega med zaposlenimi na Univerzi v Ljubljani. Tekmovanja pa so se tokrat udeležili tudi trije študentje iz tujine, ki so pri nas na Erasmus izmenjavi. Vodja tekmovanja dr. Miran Kondrič tekmovanje ocenjuje kot uspešno, čeprav je bilo letos število udeležencev nekoliko manjše kot lani.

Pri dekletih je tudi letos s konkurenco pometla Tamara Jerič, študentka Fakultete za šport in lanska prvakinja, ki je tako postala Univerzitetna prvakinja v namiznem tenisu za sezono 2011/2012. Drugo mesto si je priigrala študentka Fakultete za družbene vede Natalija Lužar, na tretjem mestu pa je končala Zala Miklavc iz Fakultete za šport

Pri študentih pa je v finalnem dvoboju Jaka Golavšek (FŠ) premagal Tomaža Roudija (FF) in postal novi Univerzitetni prvak v namiznem tenisu za sezono 2011/2012. Roudi si je tako prislužil srebro, bron pa Patrik Rosc (FGG), ki je že lani zasedel tretje mesto. Lanski univerzitetni prvak Matic Slodej (ZF) pa je letos pristal na 4. mestu.

V kategoriji zaposlenih pa se je najbolje odrezal dr. Gaj Vidmar iz Medicinske fakultete, ki je že lani domov odnesel odličje. Na drugem mestu pa je pristal dr. Rastislav Šuštaršič, ki je zastopal Filozofsko fakulteto.

V moških dvojicah sta bila najboljša Roudi Tomaž in Šfiligoj Tom (FF), sledila pa sta jima Golavšek in Škurnik (FŠ).

Ekipna zmagaje je tokrat pripadala Filozofski fakulteti, ki je z velikim številom udeležencev premagala Fakulteto za šport in postala najboljša fakulteta v namiznem tenisu za leto 2011/2012. Za filozofsko fakulteto so tekmovali: Tomaž Roudi, Šfiligoj Tim, Krmelj Jan, Ladra Jure, Oberdank Blaž, Plankar Jernej, Goršič Mateja in dr. Rastislav Šuštaršič.

Najboljši študenti in študentke bodo povabljeni v reprezentanco Univerze v Ljubljani, ki bo nastopila na Evropskih univerzitetnih športnih igrah, ki bodo potekale od 19. do 24. 7. 2012 v Cordobi. Selektor in trener reprezentance, ki bo odšla v Cordobo zastopati Univerzo v Ljubljani, bo tako kot lansko leto dr. Miran Kondrič.

Tekmovanje je potekalo v prijetnem športnem vzdušju, medalje pa sta najboljšim podelila predsednik Športne zveze Univerze v Ljubljani prof.dr. Milan Žvan in predstavnik sponzorja tekmovanja-Cornilleau, Aleš Naraglav.

Program so podprli tudi: ŠOU v Ljubljani, Mestna občina Ljubljana, Fundacija za šport, Študentska organizacija Slovenije in Ministrstvo za šolstvo in šport.

Posebna zahvala gre generalnemu pokrovitelju prvenstva spletni trgovini Loparji.si!

Več o tekmovanju lahko preberete na spletni strani Športne zveze Univerze v Ljubljani www.unisport.si