V sredo, 29. februarja 2012, je Športna zveza Univerze v Ljubljani v Športnem centru Dolgi most organizirala Univerzitetno prvenstvo v badmintonu za študijsko leto 2011/12. Ekipno najuspešnejši so bili študentke in študenti Ekonomske fakultete.

Datum objave: 01.03.2012

Na prvenstvu se je zbralo 40 tekmovalk in tekmovalcev iz štirinajstih članic Univerze v Ljubljani. Vsi prijavljeni so tekmovali v disciplini moški in ženske posamezno in tokrat prvič, tudi v disciplini moških dvojic. Prvenstva se je tako udeležilo 8 študentk in 32 študentov. Letošnjega tekmovanja se je tako udeležilo rekordno število udeležencev. Tokrat so se prvenstva udeležili kar trije Erasmus študenti.

Vodja tekmovanja Gašper Batis je udeležence razvrstil  v predtekmovalneskupine, kjer so nato najboljši (pri ženskah dve najboljši) napredovali v nadaljnje tekmovanje, kjer so se igralci pomerili v izločilnih dvobojih.

V moški konkurenci posameznikov je bil po hudem in izenačenem boju med Kek Jamnikom (EF), ki je imel pred tem težak in dolgotrajen polfinalni dvoboj in Matevžem Bajukom (MF), bil slednji po treh razburljivih setih boljši z rezultatom 17:21, 21:14 in 22:20. Matevž Bajuk je tako postal novi Univerzitetni prvak v badmintonu za študijsko leto 2011/2012. V tekmi za tretje mesto pa sta se udarila Primož Flis (FS) in Tomaž Uršič (FŠ). Tomaž je tekmo zaradi nevarnosti resne poškodbe in utrujenosti, ki je bila posledica dolgotrajnega polfinalnega dvoboja s Kekom, po prvem setu predal in tako osvojil končno četrto mesto.

Pri dekletih pa smo videli ponovitev lanskega finala med Sabino Magyar (FGG) in Evo Miklič (PEF). Razplet je bil na las podoben lanskemu, kjer je Sabina prav tako šele v treh napetih in izenačenih setih strla odpor Eve in tako ubranila naslov najboljše študentke v Ljubljani. Tudi tretje mesto je osvojila tretja z lanskega prvenstva in sicer Živa Alič z Medicinske fakultete.

V moških dvojicah pa je brez večjih težav do prvega mesta prišla igralca Ekonomske fakultete, Kek Jamnik in Mišo Žalik. Stopničko nižje je končala dvojica iz Filozofske fakultete v postavi Niko Alič in Kristian Bitenc, tretje mesto pa sta osvojila Čaleta Luka in Bukovec Aljaž.

Ekipno je bila letos najuspešnejša Ekonomska fakulteta, ki so jo zastopali Kek Jamnik, Chang Deuk Kim, Jing Lin, Dongheon Shin in Mišo Žalik. Drugo mesto v ekipni razvrstitvi je pripadlo Fakulteti za šport, tretje pa Fakulteti za elektrotehniko.

Program podpirajo tudi: ŠOU v Ljubljani, Univerza v Ljubljani, Mestna občina Ljubljana, Fundacija za šport, Študentska organizacija Slovenije  in Ministrstvo za šolstvo in šport.

Posebna zahvala gre generalnemu sponzorju turnirja spletni trgovini www.loparji.si.

Čestitke vsem udeležencem!

Več o tekmovanju lahko preberete na spletni strani Športne zveze Univerze v Ljubljani www.unisport.si.