Letošnjega Univerzitetnega v plavanju, ki je potekalo v četrtek, 15. 3. 2012 se je udeležilo 51 plavalk in plavalcev.

Datum objave: 20.03.2012

Prvenstva, ki je tudi letos potekalo na Univerzitetnem bazenu Fakultete za šport, se je udeležilo 51  plavalk in plavalcev iz enajstih članic Univerze v Ljubljani. Največ študentov je tudi tokrat zastopalo Fakulteto za šport; bilo jih je kar 21.

Fantje in dekleta so se lahko pomerili v kategorijah 50m prosto, 50m prsno, 50m delfin, 50m hrbtno in ekipno 4x50m prosto. Novost letošnjega tekmovanja pa je bila disciplina 4x50 mešano. Vodja tekmovanja dr. Dorica Šajber tekmovanje ocenjuje za uspešno četudi bi si želela bistveno večje udeležbe. Pri izvedbi tekmovanja je pomagal dobro uigrana ekipa Timing Ljubljana, ki je poskrbela za meritve in sojenje.

Pri dekletih se je v kategoriji prosto najbolje odrezala Bombek Petra (FDV), ki je odličje domov odnesla tudi v kategorijah 50m delfin in 50m hrbtno. Srebro si je v kategoriji 50m prosto priplavala Košnjak Tea (FŠ), sledila pa ji je Kravanja Neža (FŠ).

V kategoriji 50m prsno je najvišja stopnička pripadala Ani Stankovič (FŠ), na drugem mestu se je znašla Petra BombeK (FDV), tretja pa je bila Erjavec Tjaša (FŠ). Kot smo že omenili, je prvo mesto v kategoriji 50m delfin osvojila študentka Fakultete za družbene vede, Petra Bombek, sledila ji je Nemanič Tiva (MF), na tretjem pa se je znašla Frolich Barbara (FGG).

Tretje odličje pa je Petri Bombek uspelo zabeležiti v kategoriji 50m hrbtno, kjer je prehitela Stopinšek Matejo (FFA) in Dobrina Golob Gabrijelo, ki je lansko leto stala na najvišji stopnički.

V moški konkurenci je v kategoriji 50 m prosto si je zmago priplaval Močnik Miha (FŠ), sledil mu je Zorman Matjaž (MF), tretje mesto pa je zasedel Dolinar Grega (FŠ). V plavanju na 50 metrov prsno je zlato pobral Zorman Matjaž (MF), srebro Grega Dolinar (FŠ), bron pa si je zaslužil Grilj Uroš (FF).

V kategoriji 50 m delfin pa je na najvišji stopnički znova stal predstavnik Medicinske fakultete, Zorman Matjaž. Drugo in tretje mesto je pripadalo študentoma Fakultete za šport, Dežman Borutu in Kitak Žanu.

Prvo mesto kategorije 50 m hrbtno si je z najboljšim časom zaslužil Kramaršič Jaka (FŠ), sledil mu je Sagmeister Rok (PF), bron pa je domov odnesel Dežman Borut.

V disciplini 4x50m prosto se je med seboj pomerilo 5 ženskih in 3 moške ekipe. Tako pri fantih kot pri dekletih je zmagala ekipa Fakultete za šport. Barve svoje fakultete so pri fantih zastopali Močnik Miha, Dolinar Grega, Lušina Blaž in Dežman Borut, pri puncah pa Kravanja Neža, Stankovič Ana, Erjavec Tjaša in Košnjek Tea.

V disciplini 4x50m mešano se je med seboj pomerilo 5 ekip. Tudi tu se je najbolje odrezala ekipa Fakultete za šport v postavi Kramaršič Jaka, Dežman Borut, Erjavec Tjaša in Košnjek Tea.

Ekipna zmaga je tudi letos ostala na Fakulteti za šport, saj so se njeni študenti in študentke odlično odrezali in ji znova priborili naziv najuspešnejše fakultete Univerze v Ljubljani v plavanju za sezono 2011/2012.

Nagrade za najboljše so prispevali:športna trgovina Dimsport, zavarovalnica Vzajemna, E-študentski servis, ŠOU v Ljubljani in Športna zveza Univerze v Ljubljani.

Program podpirajo tudi: Univerza v Ljubljani, ŠOU v Ljubljani, Mestna občina Ljubljana, Fundacija za šport, Študentska organizacija Slovenije in Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport.

Posebna zahvala gre generalnemu pokrovitelju prvenstva plavalni trgovini Dimsport!

Več si lahko ogledate na www.unisport.si .