Predavanje izrednega italijanskega misleca, esejista in pisatelja ob podelitvi častnega doktorata Univerze v Ljubljani.

Datum objave: 04.12.2007

V torek zvečer je nabito polna Linhartova dvorana uživala v vrhunskem akademskem, družabnem in kulturnem dogodku. Smetana političnega, akademskega, kulturnega in gospodarskega življenja je prisostvovala predavanju izrednega italijanskega misleca, esejista in pisatelja, po novem pa tudi častnega doktorja UL, Umberta Eca.

Kljub častitljivi starosti je še enkrat več dokazal, da je še vedno v vrhunski intelektualni formi. Njegovo enourno predavanje, ki je bilo hkrati predstavitev najnovejšega znanstvenega dela z naslovom "O zgodovini grdega", je minilo kot bi mignil in navdušilo vse zbrane.

Po predavanju se je razvila živahna razprava z zadovoljnim poslušalstvom, najbolje pa so jo odnesli tisti, ki so domov odšli z avtogramom tega svetovnega velezvezdnika intelektualne in romaneskne misli.