Med 10. in 14. decembrom letos se bo na Filozofski fakulteti UL zgodil drugi Mednarodni festival študentske filmske in video produkcije FILOFEST 2007.

Datum objave: 07.12.2007

Letos se bo predstavilo 347 filmov z vsega sveta, tekom festivala pa jih bodo prikazali 115. V tekmovalni program, ki ga sestavljajo filmi neodvisne študentske produkcije, se je uvrstilo 34 kratkih in celovečernih filmov, od tega kar 22 slovenskih. V netekmovalnem delu programa, ki je sestavljen iz filmov študentov filmskih šol in akademij, pa bodo  prikazali 65 filmov. Posebni programski sklop bo gledalcem ponudil izbor trinajstih filmov partnerskega festivala LES INATTENDUS iz francoskega Lyona, od katerih je eden avtorsko delo slovenskega režiserja. Za začetek vas vabimo na tiskovno konferenco, ki bo v ponedeljek, 3. 12. 2007, ob 12.00, v Modri sobi (5. nadstropje FF UL). Filofest bodo predstavili red. prof. dr. Valentin Bucik (dekan FF UL), Mart D. Buh (direktor festivala in prodekan študent FF UL), Aleksandra Milovanovi  (vodja programa) terUrška Kos in Matjaž Ivanišin ( člana žirije).