Datum objave: 30.03.2012

Na Univerzi v Mariboru so rektorji štirih slovenskih univerz: rektor Univerze v Mariboru prof. dr. Danijel Rebolj (tudi predsednik Slovenske rektorske konference), rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik, rektor Univerze na Primorskem prof. dr. Dragan Marušič in rektor univerze v Novi Gorici prof. dr. Danilo Zavrtanik v okviru Konference o kulturi kakovosti in prepoznavnosti slovenskih univerz podpisali Resolucijo Rektorske konference Republike Slovenije (PDF – resolucija), s katero želijo spodbuditi, okrepiti in razvijati kulturo kakovosti na slovenskih univerzah skozi cilje, ki bodo spodbujali aktivnosti za večjo prepoznavnost slovenskih univerz v mednarodnem prostoru, krepili proces internacionalizacije kot tudi gradili pozitivno okolje za uspešnejši razvoj sistema za zagotavljanje kakovosti. S podpisom so se tako vse štiri slovenske univerze zavezale  k razvoju kulture kakovosti in s tem storile prvi skupni korak k uspešnejšemu sodelovanju v univerzitetnem prostoru in s tem sporočile, da si upajo tekmovati in sprejemati izzive.

Na konferenci so številni domači in tuji predavatelji spregovorili o nujnih premikih na področju kakovosti na univerzah ter predstavili že obstoječe dobre prakse skozi delavnice in razprave. Konferenco sta podprla še minister za izobraževanje, znanost in šport dr. Žiga Turk ter predsednik Slovenske akademije znanosti in umetnosti akad. prof. dr. Jože Trontelj.

Avtor fotografije: Mediaspeed