Svečana otvoritev Tehnološkega parka Ljubljana Brdo z naslovom Grad v oblakih je potekala 7. decembra 2007 ob 18:45 uri.

Datum objave: 10.12.2007

Slavnostna govornica svečane otvoritve Tehnološkega parka Ljubljana Brdo je bila poleg mag. Iztoka Lesjaka, direktorja Tehnološkega Praka Ljubljana Brdo, dr. Žiga Turka, ministra brez listnice, predstojnika služne Vlade za razvoj, Zorana Jankoviča, župana Mestne občine Ljubljana in dr. Janeza Potočnika, Evropskega komisarja za znanost in raziskave, tudi rektorica Univerze v Ljubljani, prof. dr. Andreja Kocjančič. V svojem govoru je poudarila, da  se Univerza v Ljubljani veseli nove pridobitve, saj predvsem tehniške in nekatere družboslovne fakultete vidijo v Tehnološkem parku tisto prepotrebno osnovo, da udejanijo tretjo dimenzijo svojega poslanstva – to je prenos znanja v gospodarstvo in družbeno okolje. Na univerzi je zelo veliko bazičnega znanja, ki ga učitelji ustvarjajo v okviru svojega znanstveno razvojnega dela in ga   prenašajo na svoje dodiplomske in podiplomske študente. Zatakne pa se tedaj, ko želijo mladi diplomanti to znanje preliti v nove tehnologije oziroma nove produkte. Tehnološki park tako predstavlja možnost, da  mladi strokovnjaki po končanem študiju lahko postanejo najbolj kreativni nosilci prenosa znanja v nove tehnologije oziroma v nove izdelke.