Datum objave: 17.04.2012

Akademski pevski zbor Tone Tomšič Univerze v Ljubljani je v začetku aprila gostoval v Rimu. Tja so se odpravili 31. 3. 2012 na povabilo pevskega zbora Citta di Roma, s katerimi so v preteklosti že sodelovali. Zbor Citta di Roma velja za enega izmed najuspešnejših italjanskih zborov, ki pogosto sodeluje s priznanimi sodobnimi skladatelji in snema filmsko glasbo.

Pevci in pevke APZ Tone Tomšič so pod vodstvom dirigenta Sebastjana Vrhovnika 1. 4. 2012 skupaj z gostitelji izpeljali celovečeren koncert v eni najbolj znanih rimskih cerkva, Basilici di Santa Maria in Aracoeli na Campidoliu. Na sicer precej skromno obiskanem koncertu jih je poslušalo kar nekaj v Rimu živečih Slovencev, med njimi tudi ga. Maja Marija Lovrenčič Svetek, slovenska veleposlanica v Vatikanu, ter kardinal g. Franc Rode, ki jim je v kasnejših dneh pripravil tudi kratek sprejem.

V ponedeljek, 2. 4. 2012, je APZ Tone Tomšič Univerze v Ljubljani nastopil še v Basilici dei Santi Quattro Coronati v neposredni bližini Koloseja, kjer je občinstvo zbor sprejelo z velikim navdušenjem. Sedaj, ko so se vrnili s turneje, se pevci in pevke intenzivno pripravljajo na pestro koncertno sezono, katere višek bo letni koncert Ves sver je oder, ki bo 19. 5. 2012 v Slovenski filharmoniji.