Datum objave: 25.04.2012

V sredo, 25.4.2012, je Univerzo v Ljubljani obiskala evropska komisarka za  raziskave, inovacije in znanost Máire Geoghegan-Quinn, kjer se je srečala ministrom za izobraževanje, znanost, kulturo in šport dr. Žigo Turkom in se sestala z rektorji slovenskih univerz (prof. dr. Radovanom Stanislavom Pejovnikom, rektorjem Univerze v Ljubljani, prof. dr. Danijelom Reboljem, rektorjem Univerze v Mariboru, prof. dr. Draganom Marušičem, rektorjem Univerze na Primorskem ter prof. dr. Danilom Zavrtanikom, rektorjem Univerze v Novi Gorici).

S sogovorniki se je pogovarjala o prihodnjem programu EU za podporo raziskavam, inovacijam in znanosti »Horizon 2020« (»Obzorje 2020«), predlog programa pa je predstavila tudi v krajšem predavanju.