V boju z Ekonomsko fakulteto so slavili igralci Fakultete za šport in postali novi prvaki Univerze v Ljubljani v dvoranskem nogometu - futsalu za sezono 2011/2012.

Datum objave: 24.04.2012

V velikem finalu KELME univerzitetne futsal lige sta se med seboj spopadli ekipi Fakultete za šport in Ekonomske fakultete. Tako smo gledali ponovitev finala iz sezone 2009/2010, ko so se ekonomisti in športniki že pomerili v velikem finalu, vendar so takrat slavili ekonomsiti. Letos pa je naslov novih prvakov zasluženo romal v roke Fakultete za šport, ki so tekmo zmagali z 4 : 2. Prvakom je medalje podelil dekan Fakultete za šport in predsednik Športne zveze Univerze v Ljubljani, dr. Milan Žvan, ekonomistom pa prodekanja Ekonomske fakultete, dr. Andreja Cirman.

Lanski prvaki iz Fakultete za gradbeništvo in geodezijo pa so se tokrat pomerili v tekmi za tretje mesto proti ekipi Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo. Kljub temu, da so kemiki igrali na vse ali nič, je stopnička za tretje mesto pripadla lanskim prvakom, ki so tekmo dobili z 4 : 0.

Za najboljšega igralca Kelme univerzitetne futsal lige je bil razglašen Denis Mojstrović (FŠ), za najboljšega strelca lige pa Siniša Marinović (EF).

Še posebej pa se zahvaljujemo vsem sponzorjem, ki so tudi letos pomagali, da je univerzitetna futsal liga bila res poseben dogodek! Sponzor letošnjega tekmovanja je bil znova Patrick Sport z blagovno znamkoKELME, kateremu gre zahvala za nagrade, ki so jih prejeli najboljši študenti in študentke.

Prav tako pa gre zahvala tudi vsem ostalim sponzorjem: Univerza v Ljubljani, ŠOU v Ljubljani, Študentska organizacija Slovenije, Mestna občina Ljubljana, Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport, Fundacija za šport, E-študentski servis, Športni center Konex, Zavarovalnica Vzajemna, športni dnevnik Ekipa, brezplačni dnevnik Žurnal24 in Red Bull.

Več o ostaih razvrstitvah in slike svoje ekipe najdete na www.unisport.si.