Najboljše pri dekletih so postale igralke Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo, naslov prvakov pri moških pa v rokah Strojnikov.

Datum objave: 18.04.2012

Skupaj s finalom univerzitetne futsal lige je v četrtek, 19.4.2012, potekal tudi veliki finale SPORTIVO univerzitetne odbojkarske lige. Poleg vseh tekem, nagradnih iger in nastopov so nas obiskali tudi igralci odbojkarskega kluba ACH Volley, ki so si ogledali tekem za 1. mesto in podelili pokale najboljšim.

Pri puncah smo v tekmi za 1. mesto UOL spremljali napet spopad ekipe Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo in ekipe Fakultete za farmacijo. Obe ekipi sta imeli na tribunah zelo glasni navijaški skupini, ki sta pripravili izjemno vzdušje in dali dodatne energije igralkam na igrišču. Že prvi niz je pokazal, da sta v finalu pravi ekipi, po razburljivem 3 nizu pa so nove prvakinje za sezono 2011/2012 postale igralke FKKT.

V tekmi za tretje mesto pa so v eni najrazburljivejših tekem letošnje sezone letošnje sezone slavile Medicinke, ki so v malem finalu premagale Fakulteto za gradbeništvo in geodezijo.

Pri fantih pa so se za prvo mesto spopadli Fakulteta za strojništvo in lanski prvaki iz Fakultete za šport. Kljub izenačeni in napeti tekmi so morali športniki priznati poraz prosti Strojnikom, ki so tako postali novi prvaki UOL. Na tretjem mestu pa so brez boja pristali Ekonomisti.

Najboljša igralka letošnje Sportivo Univerzitetne odbojkarske lige je postala Katja Kranjčan iz ekipe Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo, nagrado za najboljšega igralca lige pa si je prislužil izkušeni podajalec Fakultete za strojništvo Nejc Kvas. Nagrado in pokal so najboljšima izročili igralci odbojkarskega kluba ACH Volley - Alen Šket, Aleš Fabjan in Jan Klobučar. ACH Volley pa je za naj igralca in igralko podaril tudi podpisane drese kluba!

Čisto na koncu pa ne smemo pozabiti na najboljšo navijaško skupino v sezoni 2011/2012 - NAVIJAŠKI KLUB KALAMBASTER! Fantje in punce so skozi celo leto spodbujali svoje ekipe v košarki, odbojki in futsalu in boleča grla so se izplačala, saj je Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo domov odnesla kar dva zlata pokala (košarka-moški, odbojka-ženske). Navijaški rekviziti pa niso vse, največ je štel navijaški duh, saj so bili na vseh tekmah šesti igarec. Pohvala pa gre tudi navijačem Veterinarske fakultete in Fakultete za farmacijo!

Še posebej pa se zahvaljujemo vsem sponzorjem, ki so tudi letos pomagali, da je univerzitetnaodbojkarska liga bila res poseben dogodek! Zahvala gre glavnemu pokrovitelju tekmovanja SPORTIVO, ki je za najboljše zagotovil lepe nagrade.

Prav tako pa gre zahvala tudi vsem ostalim sponzorjem: Odbojkarski klub ACH Volley, Športni center Konex, Zavarovalnica Vzajemna, E-študentski servis, ŠOU v Ljubljani, Študentska organizacija Slovenije, Mestna občina Ljubljana, Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport, Fundacija za šport, Univerza v Ljubljani in Red Bull.

Se vidimo naslednje leto!

Več na www.unisport.si!