Datum objave: 04.05.2012

Študenti Fakultete za arhitekturo prejeli Študentsko Plečnikovo priznanje za objekt ŠOLA ZA PRIHODNOST v JAR

Avtorji: skupina študentov arhitekture na FA UL, ki jo sestavljajo:
Louis Barçon, Domen Fučka, Miha Fujs, Mojca Gabrič, Blaz Goričan, Sergej Grabnar, Mina Hiršman, Jošt Hren, Andraž Intihar, Jure Kolenc, Samo Kralj, Tomaz Lešnjak, Nina Majoranc, Alenka Mehle, Primož Pavšič, Matej Perčič, Urban Petranovič, Miha Prosen , Žiga Rošer, Anja Šuler, Nina Vidič Ivančič

Mentorji: prof.dr. Aleš Vodopivec, doc. mag. Tadej Glažar, Josip Konstantinovič, doc. mag. Anja Planišček

Običajno se priznanje podeljuje zgledni diplomski nalogi, ki prepriča s svojo svežino in aktualnostjo. Šola v JAR, ki jo v revnem naselju skupno gradijo študenti arhitekture iz številnih fakultet iz Avstrije, Nemčije, Švice in Slovenije, pomeni nekaj čisto drugega. Ni zgolj akademsko razmišljanje o novih izvirnih rešitvah, ampak je aktivno soočanje z globalnimi problemi današnjega časa, ki reševanje problema pripelje do konkretne realizacije. Študenti so se zavedali, da je k problemom treba pristopiti neposredno, z lastnim fizičnim naporom in ne nazadnje tudi z zbiranjem sredstev za uresničitev projekta. Tu sam rezultat, skromna stavba knjižnice, zgrajena iz priročnih sredstev, ni toliko pomemben kot dejstvo, da so mladi ljudje pokazali socialno odgovornost, da so k nalogi pristopili celovito in skupinsko, da so se odpravili reševat težave drugih in da so si dobesedno roke »umazali z malto«. Svet se sooča s problemi, ki jih preprosto ni mogoče reševati z domačega naslanjača.

Čestitamo!

Več na: http://trajekt.org/2012/04/24/plecnikova-odlicja-2012/