Datum objave: 21.05.2012

Univerza v Ljubljani je danes podpisala pogodbo s konzorcijem podjetij SGP Pomgrad d.d., Begrad d.d. in IMP d.d. za gradnjo objektov za Fakulteto za kemijo in kemijsko tehnologijo ter Fakulteto za računalništvo in informatiko. V imenu Univerze v Ljubljani je pogodbo v vrednosti 52.417.614,32 EUR (z DDV) podpisal rektor prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik, v imenu konzorcija pa predsednik uprave SGP Pomgrad d.d. g. Tadej Ružič.

Rektor prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik: »To je eden najpomembnejših dogodkov v moji karieri. Več kot 15 let sem si prizadeval, da bi Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo dobila svoje prostore. Isto velja za oba dekana, profesorja Medena in Zimica. Verjamem, da bo konzorcij podjetij, s katerim smo danes podpisali pogodbo kvalitetno in v roku opravil svoje delo. Vsem mojim sodelavcem, ki so pri razpisu za izbor izvajalca del sodelovali, se iskreno zahvaljujem«.

g. Tadej Ružič: »To je najvišja vrednost pogodbe, ki sem jih kdaj koli podpisal. Mislil sem, da se mi bo tresla roka, a se mi ni. Želimo si plodnega sodelovanja in skupnega premagovanja ovir. Vse kar je v naši moči bomo storili, da bomo izpolnili pogodbene obveznosti v roku«.

Gradnja fakultet FRI in FKKT je največji projekt v Sloveniji, ki je sofinanciran s strani Evropske unije – sklada za regionalni razvoj. Univerza v Ljubljani je pridobila 88 milijonov evrov nepovratnih namenskih evropskih sredstev za izgradnjo novih poslopij omenjenih fakultet in projekt poleg največje investicije v zgodovini Univerze v Ljubljani, pomeni tudi pomemben prispevek k zagonu slovenskega gospodarstva. Prav tako pa je to edinstveni projekt  v Sloveniji, saj je to prvi infrastrukturni projekt s področja raziskovanja in izobraževanja za katerega so dodeljena nepovratna sredstva v tako visokem znesku.

Foto: Željko Stevanić, IFP d.o.o