Datum objave: 30.05.2012

Univerza v Ljubljani je v okviru združenja UNICA (Network of Universities from Capitals of Europe) na sedežu Univerze v Ljubljani priredila dvodnevno srečanje piarovcev rektoratov univerz glavnih mest Evrope.

Tema srečanja je bil »BRANDING«, udeležencem pa sta o njem spregovorila profesorja Univerze v Ljubljani: dr. Vesna Vuk Godina (antropološki vidik) in dr. Mihael Kline (psihološki in marketinški zorni kot).  Svoje dejavnosti in poglede na različne zorne kote komuniciranja je predstavil tudi g. Franci Zavrl, direktor Pristopa.

V skladu s finančno krizo, ki razburja vse pore javnega življenja po Evropi, je tekla beseda tudi o položaju in vlogi univerz.  Sicer pa so pogovori potekali o tem, kako privabiti tuje študente in profesorje ter kakšna je vloga komunikacijskih sredstev v domači in tuji javnosti.

Poročilo predstavnika upravnega odbora UNICA, prof. dr. Jean-Pierrea De Greve, o srečanju v Ljubljani

Več : http://www.unica-network.eu/event/2nd-unica-pr-communication-workshop-university-of-ljubljana-21-22-may-2012

Univerza v Ljubljani je članica združenja UNICA od leta 2003. V združenju sodeluje 40 univerz iz 30 držav, 1.800.000 študentov in 150.000 zaposlenih.
UNICA je aktivna na področju internacionalizacije in mobilnosti, izobraževanja, raziskovanja in razvoja, strategij in politike ter povezuje univerze z mesti in družbo. Univerza v Ljubljani dejavno sodeluje v delovnih skupinah združenja UNICA, kot so: rektorski seminar, skupina doktorskih šol, skupina administrativnih delavcev, ki se ukvarjajo s projekti EU, skupina knjižničarjev, vodij mednarodnih služb, skupnih programov, skupina za vpis in priznavanje ter skupina stikov z javnostjo.