Datum objave: 27.06.2012

Slovesno odprtje gradbišča »Novogradnje Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo ter Fakultete za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani«, je bilo v sredo, 27. junija 2012, ob 11:30 ob Biološkem središču, Večna pot 111.

Slavnostna govornika sta bila :

• prof. dr. Žiga Turk, minister za izobraževanje, znanost, kulturo in šport
  • g. Zoran Janković, župan Mestne občine Ljubljana

Gradnja  Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo in Fakultete za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani  je največji projekt v Sloveniji, ki je sofinanciran s strani Evropske unije – sklada za regionalni razvoj. Univerza v Ljubljani je pridobila 88 milijonov evrov nepovratnih namenskih evropskih sredstev za izgradnjo novih poslopij omenjenih fakultet. Projekt poleg največje investicije v zgodovini Univerze v Ljubljani pomeni tudi pomemben prispevek k zagonu slovenskega gospodarstva, edinstven pa je tudi zato, ker je to prvi infrastrukturni projekt s področja raziskovanja in izobraževanja, za katerega so bila dodeljena nepovratna sredstva v tako visokem znesku. Projekt pomeni naložbo v javno visokošolsko in raziskovalno infrastrukturo nacionalnega pomena, ki je povezana s potrebami gospodarstva in drugimi področji razvoja.

Fotogalerija v celoti